top of page
The_Fellas_PROMO_03.jpg
Ceny_Andel_2012.jpg

Goodfellas

Goodfellas jsou česká akustická folková hudební skupina. Vznikla v Karlových Varech v roce 2008 kolem dvou sourozeneckých dvojic Andělových. První repertoár si kapela vybudovala pod vlivem převážně americké folkové a bluesové hudby, např. Jacka JohnsonaG. Love & Special Sauce či John Butler Trio.

 

V roce 2008 vzniká první demonahrávka s názvem "Shake the Matches" se kterou má kapela úspěch hlavně na regionální scéně. Kapela intenzivně koncertuje a brzy vydává EP Sweet and Lowdown, později rozšířené v reedici o další skladby. Sestava skupiny Goodfellas se po několika změnách ustaluje ve složení: bratři Tom a Jonny (alias Gonzales) Andělovi, kytarista Edai, baskytarista Jamie Winston a bubeník a producent Honza Horáček (doprovodná kapela Miro Žbirky, Space Junkie aj.).

 

V roce 2011 Goodfellas nahrávají první dlouhohrající album Robbery Blues, v návaznosti na své hudební vzory oslovují producenta nahrávek skupiny G. Love & Special Sauce Chrise DiBeneditta a materiál pořizují v jeho studiu Philadelphonic v Kalifornii. Album získává dobré ohlasy, postupně získává Cenu Anděl v kategorii Objev roku, ve stejné kategorii i cenu v anketě Žebřík 2011, mezi pět nejlepších alb roku ji řadí magazín Musicserver.  Album později vyšlo v Rakousku, Švýcarsku a Německu pod labelem Paté Records v distribuční síti Rough Trade. Skupina po domácím úspěchu začíná koncertovat taky v zahraničí (Ve Velké Británii vystupuje např. v londýnském 100Clubu, kde v minulosti vystupovali také Rolling StonesBlur nebo The Beatles.

 

V roce 2013 vyšel skupině animovaný videoklip k písni Supersmooth, který pod dohledem studia Eallin animují japonští kreativci Hisatsu Kasajima a Atsushi Makino.

V roce 2014 se hudba skupiny objevuje v českém filmu Zejtra napořád režiséra Rudolfa Havlíka, titulní písní filmu je singl We Should Care.

 

Pět let po debutu navazuje kapela druhým albem Scarecrow. Jednotlivé skladby spojuje příběh v textech, který odkazuje na kolaps a psychické potíže kytaristy Jonnyho[5], který je taky autorem drtivé většiny materiálu. Na albu spolupracoval americký producent Danny Saber, který má na kontě spolupráci s The Rolling StonesU2 nebo Davidem Bowiem. Na albu hostuje také zpěvačka Markéta Irglová

/

  • Youtube
  • Black Facebook Icon

releases

2016 CD Goodfellas - Scarecrow.png
bottom of page